Тихою ходою підкрадається осінь. То заплаче прохолодним дощиком, то зашурхотить першим опалим листочком під ногами. Та найперша ознака цієї золотої пори - шкільний дзвінок, що кличе учнів на навчання.
На початку навчального року в кожній родині обов’язково має підніматись питання: як захистити своїх дітей у наш неспокійний час, про що нагадати, в першу чергу, щоб не трапилось лиха, адже є безліч прикладів того, як легковажне ставлення до своїх батьківських обов’язків спричиняє страшні випадки, яких можна було б уникнути. Звертаємо увагу батьків на те, що турбуючись про життя та здоров’я дітей, слід навчити їх розпізнавати ризики і небезпеки. Особливо це стосується поведінки дитини на дорозі.
Насамперед кожна дитина повинна чітко знати і дотри¬муватись правил дорожнього руху. Всі старання педагогів і представників дорожнього руху дадуть досить слабкий ефект, якщо цими правилами зневажають батьки школяра.
Проїжджа частина й тротуар є найнебезпечнішими для дитини ділянками. Якщо вдома, надворі, у саду ми ще можемо передбачити небезпеку й усунути її, то на проїжджій частині наші можливості обмежені. Головна роль у безпеці дитини на дорозі приділяється вмінню переходити вулицю.
Заздалегідь учіть дитину правил дорожнього руху — переходити дорогу в безпечному місці - і пояснюйте, чому ви зупинилися й дивитеся по боках, перш ніж переходити вулицю. Вже дво-трирічній дитині можна показувати «зелене» та «червоне» світло на пішохідному світлофорі й пояснювати, чим вони відрізняються.
До категорії підвищеного ризику належать діти від 6 до 9 років. Вони енергійні, прагнуть до самостійності, але ще не в змозі забезпечити власну безпеку.
Багато чинників заважають дитині адекватно реагувати на небезпеку:
Дитина, йдучи до школи, має знати й дотримуватися таких правил:
Отже, навчаючи дитину правилам дорожнього руху, ви застережете її від можливих небезпечних ситуацій.
МВН Новомосковських територіальних курсів
ЦЗ та БЖД (ІІІ категорії)
Олена НАЗАРОВСЬКА