Понад 5,1 тисячі застрахованих осіб знаходились на оплачуваній за кошти Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області самоізоляції під медичним наглядом з початку пандемії. Станом на 28.01.2021 відділення управління Фонду в Дніпропетровській області прийняли на оплату відповідні листки непрацездатності для компенсації втраченого за час ізоляції заробітку на загальну суму 5,6 мільйони гривень.
Зокрема, на самоізоляції знаходились 500 медичних працівників, сума компенсацій за кошти Фонду склала для них майже 822,5 мільйонів гривень.
Допомога фінансується ФССУ на підставі лікарняного листка, виданого із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19 – 11». Направлення на самоізоляцію під меднаглядом здійснює лікар у разі контакту застрахованої особи з хворим на COVID-19 – Фонд компенсує втрачений за цей час заробіток з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції.
На період карантину відкрити відповідний листок непрацездатності можливо у дистанційному режимі – для цього працівник має телефоном звернутись до свого сімейного лікаря.
Сума компенсації втраченого за період самоізоляції заробітку складе 50% середнього доходу незалежного від тривалості страхового стажу та 100% – для медичних працівників. ФССУ здійснює фінансування, починаючи з шостого дня ізоляції, перші п’ять днів оплачуються роботодавцем.