Піщанська сільська рада
Самарівський район Дніпропетровська область
Проекти рішень
від 14 грудня 2020р. № 
III сесія
VIII скликання
Про затвердження Програми розвитку місцевого самоврядування Піщанської сільської ради на 2021-2022 роки
Опубліковано 14 грудня 2020



Відповідно до розділу ХІ “Місцеве самоврядування” Конституції України, законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про статус депутатів місцевих рад”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про добровільне об’єднання громад”, Європейської хартії місцевого самоврядування, ратифікованої Законом України від 15 липня 1997 року,  Указу Президента України від 30 серпня 2001 року “Про державну підтримку розвитку місцевого самоврядування в Україні”   та враховуючи висновки постійної комісії з питань прав людини, законності і правопорядку, регламенту, депутатської діяльності і етики, сільська рада


В И Р І Ш И Л А :


  • Затвердити Програму розвитку місцевого самоврядування Піщанської сільської ради на 2021 – 2022 роки, додається.

Виконавчому апарату сільської ради забезпечити щорічне фінансування зазначеної програми в межах фінансових можливостей бюджету.


  • Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.






Сільський голова                                                                        С.В.Тищенко


Додаток

                                                                       до рішенням сесії сільської ради

                                                                   від  _____2020 року № ____/VIIІ

 

П Р О Г Р А М А

РОЗВИТКУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ                                      ПІЩАНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

 НА 2021-2022 роки

 

Загальні положення


Враховуючи те, що органи місцевого самоврядування є однією з головних основ розвитку демократії в Україні, усвідомлюючи, що охорона й посилення місцевого самоврядування є важливим внеском у розбудову держави на принципах демократії та децентралізації  влади, виникла потреба в цільовій програмі з метою створення належних умов для реалізації територіальною громадою та органами місцевого самоврядування прав і повноважень, визначених Конституцією та законами України.

Програму розвитку місцевого самоврядування  та сприяння відкритості і прозорості діяльності органів місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади Піщанської сільської ради на 2019 – 2020 роки (далі – Програма) розроблено відповідно до статті 140 Конституції України, Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Європейської хартії місцевого самоврядування, ратифікованої Законом України від 15 липня 1997 року, з урахуванням Указу Президента України від 30 серпня 2001 року № 749/2001 „Про державну підтримку розвитку місцевого самоврядування в Україні”, і спрямовано на подальший розвиток самоврядування як важливої складової становлення громадянського суспільства.

На сьогодні в Україні здійснюється низка заходів, спрямованих на здійснення комплексного реформування системи організації влади на місцевому рівні, включаючи питання регіонального розвитку, адміністративно-територіальної реформи, реформи місцевого самоврядування, покращення умов для реалізації прав і свобод людини і громадянина на місцевому рівні, створення правових та матеріально-фінансових засад трансформаційних процесів. Такі реформи набувають пріоритетного значення на шляху євроінтеграції України для зміцнення правових засад громадянського суспільства, поглиблення демократизації публічного управління. При цьому вони мають забезпечувати поступальний розвиток країни, враховувати започатковану у державі конституційну реформу та напрями здійснення перетворень,  визначені законодавчими актами, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.

В процесі визначення пріоритетів та механізмів реалізації заходів у сфері місцевого самоврядування та регіонального розвитку, розробки відповідних нормативно-правових актів, здійснення інституційних перетворень велике значення має забезпечення залучення широкого кола громадськості, представників органів місцевого самоврядування до цих процесів з метою налагодження ефективних механізмів партнерства та вдосконалення системи взаємодії між депутатами сільської ради, службовцями органів місцевого самоврядування різних рівнів та фахівцями в галузі муніципального права й муніципального управління. На шляху інформаційного забезпечення реформування організації влади на місцевому рівні особливого значення набуває проведення роз’яснювальної та просвітницької роботи серед населення, депутатів, працівників органів місцевого самоврядування щодо сутності, змісту та основних напрямків започаткованих реформ.

Зазначені фактори свідчать про необхідність розробки та впровадження комплексу заходів щодо розвитку місцевого самоврядування на сучасному етапі розвитку територіальної громади і органів муніципальної влади. Реалізацію таких заходів передбачається здійснити в межах Програми розвитку місцевого самоврядування.


  • Визначення проблем, на розв’язання яких  спрямована Програма

В Піщанській сільській раді налічується 9 населених пунктів, відповідно до Законів України „Про місцеве самоврядування в Україні”, «Про добровільне об’єднання громад» представляють інтереси територіальної громади, здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування 26 депутати, з яких майже 40% – вперше.

Вивчення діяльності органів місцевого самоврядування виявило актуальні проблеми, пов’язані з фінансовим забезпеченням, наданням органами місцевого самоврядування якісних адміністративних та громадських послуг населенню, комплексним соціально-економічним розвитком громади, забезпеченням належної взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, формуванням і зміцненням власної дохідної бази місцевого самоврядування, функціонуванням об’єктів комунальної власності та якістю комунальних послуг, підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування у відповідних навчальних закладах, відсутністю в достатній кількості навчально-методичного матеріалу, інформаційного ресурсу для вирішення проблем місцевого розвитку.

Зазначені проблеми свідчать про подальшу необхідність упровадження комплексу заходів щодо розвитку місцевого самоврядування на сучасному етапі функціонування територіальних громад.


3. Мета  Програми

Створення належних умов для ефективної діяльності органів місцевого самоврядування сільської ради, виконання ними власних та делегованих повноважень, поліпшення їх матеріально-технічного забезпечення, покращення ефективності функціонування системи місцевого самоврядування, забезпечення сталого місцевого розвитку, створення єдиної системи інформаційного забезпечення органів місцевого самоврядування.

4. Шляхи і засоби розв’язання проблеми

Розвиток політичних процесів в Україні на сучасному етапі  характеризується децентралізацією влади, перерозподілом повноважень і ресурсів від центральної влади до місцевої. Одночасно на місцях відбувається перерозподіл повноважень та ресурсів між органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

         Це ставить органи місцевого самоврядування в нові умови  існування, вимагає від них здійснення нових функцій, виконання нових завдань, що в свою чергу, вимагає зміцнення матеріальної та технічної бази органів місцевого самоврядування, відповідного і своєчасного інформаційного забезпечення депутатського корпусу, удосконалення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування.

          Найбільш актуальними  і такими, що вимагають додаткового і спеціального навчання і підвищення кваліфікації посадовців та керівників постійних комісій сільської ради у найближчий період будуть питання застосування земельного законодавства, формування і зміцнення місцевого бюджету, управління комунальною власністю тощо, надання якісних адміністративних послуг населенню.

          Прийняття Програми передбачає реалізацію відповідних заходів за умови стабільного фінансування та матеріального забезпечення.


  • Стратегічні пріоритети

 

Створення децентралізованої моделі організації місцевої влади, спроможної ефективно впливати процеси соціально-економічного й культурного розвитку території громади в сучасних нестабільних політичних, економічних умовах;

відновлення контролю за станом і динамікою розвитку територіальної громади;

формування повноцінної системи місцевого самоврядування згідно з європейськими  стандартами;

забезпечення доступності  та якості управлінських та адміністративних послуг.

  • Основні напрямки і завдання програми

 

Поліпшення умов для реалізації прав і свобод мешканців.

Забезпечення ефективності організації місцевого самоврядування.

Правове, методичне, кадрове та інформаційне забезпечення розвитку громади.

Забезпечення сталого місцевого розвитку, наближення  до європейських стандартів вимагає комплексного вирішення завдань, серед яких основні:

удосконалення механізмів реалізації прав і свобод мешканців на місцевому рівні;

підвищення рівня правової, політичної культури мешканців громади щодо захисту їх прав і свобод шляхом проведення просвітницької діяльності;

розв’язання проблемних питань розвитку території та підготовка проектів відповідних програмних документів й нормативно-правових актів;

формування адекватної та ефективної структури муніципального управління на місцевому рівні;

поєднання зусиль органів місцевого самоврядування різного рівня для спільного вирішення питань місцевого розвитку;

поліпшення взаємодії органів місцевого самоврядування з органами державної виконавчої влади, громадськими організаціями при вирішенні питань місцевого значення;

реформування системи надання адміністративних, управлінських і соціальних послуг згідно з європейськими стандартами;

розробка дієвих механізмів громадського контролю за діяльністю всіх суб’єктів місцевого самоврядування;

широке залучення громадськості до процесів розробки і прийняття владних рішень з питань місцевого значення;

заохочення громадської ініціативи з питань місцевого та регіонального розвитку;

забезпечення організаційних, правових та матеріально-фінансових умов для максимальної поінформованості членів територіальних спільнот про діяльність відповідних органів місцевого самоврядування;

сприяння зростанню ролі органів самоорганізації населення у вирішенні питань місцевого та регіонального значення, надання соціальних послуг населенню;

 підвищення професійного рівня посадових осіб органів місцевого самоврядування,тощо.

 

7. Фінансове забезпечення Програми

Фінансування заходів Програми   здійснюється  за  рахунок  коштів   бюджету об’єднаної територіальної громади, інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Бюджетні  призначення  для  реалізації  заходів  Програми  на  кожен  рік передбачаються щорічно  при  формуванні  бюджету об’єднаної територіальної  громади  в межах його фінансових можливостей і затверджуються рішенням сільської  ради про бюджет на відповідний бюджетний період.

Контроль за ефективним використанням коштів здійснюється відповідно до законодавства.


8. Очікувані результати

       Виконання заходів Програми дозволить досягти:

      - створення прозорої системи  в прийнятті управлінських рішень органами місцевого самоврядування, підвищення рівня довіри до органу   місцевого самоврядування;

      - створення єдиної системи інформаційно-аналітичного забезпечення   діяльності органу місцевого самоврядування, підвищення якості та   оперативного інформування;

      - розповсюдження позитивного досвіду діяльності органів місцевого   самоврядування всіх рівнів, спрямованого на поступовий комплексний   соціально-економічний розвиток;

       - підвищення рівня інформованості та правової освіти;

       - підвищення якості надання адміністративних та громадських послуг населенню об’єднаної територіальної громади, поліпшення екологічного стану, збереження культурних традицій;

- створення належних умов для виконання сільською радою власних та делегованих повноважень;

- підвищення рівня фахової підготовки посадових осіб органів місцевого самоврядування, депутатів сільської ради.

                                                                                              








Секретар Ради                                                    Т.І. Фоменко


                                                                                                          Додаток 2

                                                                                                          до Програми розвитку місцевого

самоврядування Піщанської

сільської територіальної громади

                                                                                                          на 2021-2022 роки

                                                                                                     від _____2020 № ____ /VIIІ






ПАСПОРТ

 

Програми розвитку місцевого самоврядування Піщанської сільської територіальної громади на 2021-2022 роки

 

 

 

1

 

 

Ініціатор розроблення програми

Комісія з питань інфраструктури, транспорту, благоустрою, житлово-комунального господарства та комунальної власності

2

Розробник програми

Піщанська сільська рада

3

Відповідальний виконавець програми

Піщанська сільська рада

4

Співвиконавці програми


5

Термін реалізації

2021-2022 роки

 

6

Орієнтовний загальний обсяг фінансових

ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього, у тому числі:


6.1

Орієнтовний обсяг коштів місцевого бюджету


6.2

Орієнтовний обсяг коштів з інших джерел

-

 

 

 

 

 

 

Секретар ради                                                                                 Т.І. Фоменко









Додаток 1







до "Програми розвитку місцевого самоврядування







Піщанської сільської територіальної громади"







на 2021 - 2022 роки







від ______2020 р. № _____ /VIIІ










Завдання і заходи
"Програми розвитку місцевого самоврядування
у Піщанській сільській територіальній громаді" на 2021-2022 роки

№ з/п Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання) Зміст заходів програми з виконання завдання Відповідальні за виконання Строки виконання Джерела фінансу-вання Орієнтовні обсяги фінансування за роками виконання,  грн. Очикуваний результат заходів
усього 2019 2020
1 1. Розвиток кадрового потенціалу, мотивація діяльності посадових осіб органів місцевого самоврядування
Загальний обсяг, у т.ч. 0,00 0,00 0,00
Державний бюджет 0,00 0,00 0,00
Обласний бюджет 0,00 0,00 0,00
Місцевий бюджет 0,00 0,00 0,00
Інші джерела 0,00 0,00 0,00
1.1. Навчання, підвищення кваліфікації депутатів сільської ради та посадових осіб місцевого самоврядування Виконавчий комітет сільської ради 2019-2020 роки Загальний обсяг, у т.ч. 0,00 0,00 0,00 Підвищення рівня фахової підготов-ки посадових осіб органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад. 
Державний бюджет 0,00

Обласний бюджет 0,00

Місцевий бюджет 0,00

Інші джерела 0,00

1.2. Участь депутатського корпусу,
посадових осіб місцевого
самоврядування у вивченні,
аналізі, узагальненні і
впровадженні вітчизняного та
світового досвіду розвитку
місцевого самоврядування
2019-2021 роки Загальний обсяг, у т.ч. 0,00

Підвищення рівня кваліфікації, отримання нових зна-нь у питаннях розвитку засад місцевого самоврядування.
Державний бюджет 0,00

Обласний бюджет 0,00

Місцевий бюджет 0,00

Інші джерела 0,00

1.3. Участь у  семінарах
2019-2020 роки Загальний обсяг, у т.ч. 0,00 0,00 0,00 Підвищення професіоналізму посадових осіб місцевого самоврядування та впровадження ефективних моделей розвитку територій.
Державний бюджет 0,00

Обласний бюджет 0,00

Місцевий бюджет 0,00

Інші джерела 0,00

2 2. Висвітлення діяльності органу місцевого самоврядування в засобах масової інформації. Організаційні напрямки щодо сприяння відкритості і прозорості діяльності органів місцевого самоврядування.
Загальний обсяг, у т.ч. 0,00 0,00 0,00
Державний бюджет 0,00 0,00 0,00
Обласний бюджет 0,00 0,00 0,00
Місцевий бюджет 0,00 0,00 0,00
Інші джерела 0,00 0,00 0,00
2.1. Проведення урочистих заходів з нагоди загальнодержавних, професійних свят та пам’ятних дат. Виконавчий комітет сільської ради 2019-2020 роки Загальний обсяг, у т.ч. 0,00 0,00 0,00 Підвищення рівня інформованості громадян про діяльність органів місцевого самоврядування.
Державний бюджет 0,00

Обласний бюджет 0,00

Місцевий бюджет


Інші джерела


2.2. Участь у роботі асоціацій, спілок, фондів, створених органами місцевого самоврядування 2019-2020 роки Загальний обсяг, у т.ч. 0,00 0,00 0,00 Підвищення рівня громадянської активності населення 
Державний бюджет 0,00

Обласний бюджет 0,00

Місцевий бюджет


Інші джерела


2.3. Розміщення інформаційних матеріалів про громаду, повідомлень щодо управління майном, приватизації, оренди, проведення конкурсів тощо в засобах масової інформації. 2019-2020 роки Загальний обсяг, у т.ч. 0,00 0,00 0,00 Створення прозорої системи для прийняття управлінських рішень органами місцевого самоврядування, підвищення довіри до органів місцевого самоврядування всіх рівнів.

 
Державний бюджет 0,00

Обласний бюджет 0,00

Місцевий бюджет


Інші джерела 0,00

2.4.Виготовлення буклетів та
іншої літератури з метою
популяризації громади
2019-2020 роки Загальний обсяг, у т.ч. 0,00 0,00 0,00 Підвищення рівня інформованості громадян про діяльність органів місцевого самоврядування.
Державний бюджет 0,00

Обласний бюджет 0,00

Місцевий бюджет


Інші джерела 0,00

2.5.Організація та проведення оглядів-конкурсів з благоустрою 2019-2020 роки Загальний обсяг, у т.ч. 0,00 0,00 0,00 Підвищення рівня естетичного розвитку громадян.  Заохочення до особистої участі в підвищенні рівня благоустрою домогосподарств.
Державний бюджет 0,00

Обласний бюджет 0,00

Місцевий бюджет


Інші джерела 0,00

2.7. Виготовлення  інформаційних стендів 2019-2020 роки Загальний обсяг, у т.ч. 0,00 0,00 0,00 Підвищення рівня інформованості громадян про діяльність органів місцевого самоврядування.
Державний бюджет 0,00

Обласний бюджет 0,00

Місцевий бюджет


Інші джерела 0,00

2.8. Удосконалення діяльності сільської ради шляхом організації та проведення соціальних досліджень населення для подальшого аналізу та узагальнення інформаційних даних з метою поліпшення умов життя та задоволення потреб мешканців 2019-2020 роки Загальний обсяг, у т.ч. 0,00 0,00 0,00 Проведення діяльності сільської ради у відповідність до потреб населення.
Державний бюджет 0,00

Обласний бюджет 0,00

Місцевий бюджет


Інші джерела


2.9. Відзначення грамотами,
подяками, нагородами,
відзнаками з нагоди
професійних, державних свят
працівників та мешканців
громади
2019-2020 роки Загальний обсяг, у т.ч. 0,00 0,00 0,00 Поширення позитивного досвіду діяльності органів місцевого самоврядування всіх рівнів, мотивація професійної діяльності.
Державний бюджет 0,00

Обласний бюджет 0,00

Місцевий бюджет


Інші джерела 0,00

3. Виконання обов'язків членських внесків органів місцевого самоврядування
Загальний обсяг, у т.ч. 0,00 0,00 0,00
Державний бюджет 0,00 0,00 0,00
Обласний бюджет 0,00 0,00 0,00
Місцевий бюджет 0,00 0,00 0,00
Інші джерела 0,00 0,00 0,00
3.1.Сплата членських внесків до асоціації ОТГ та органів місцевого самоврядування

2019-2020 роки Загальний обсяг, у т.ч. 0,00 0,00 0,00 Створення комфортних умов праці працівників та  посадових осіб місцевого самоврядування.
Державний бюджет 0,00

Обласний бюджет 0,00

Місцевий бюджет


Інші джерела 0,00

Всього по програмі Виконавчий комітет сільської ради 2019-2020 роки Загальний обсяг, у т.ч. 0,00 0,00 0,00
Державний бюджет 0,00 0,00 0,00
Обласний бюджет 0,00 0,00 0,00
Місцевий бюджет 0,00 0,00 0,00
Інші джерела 0,00 0,00 0,00




















       Секретар  сільської ради                                                                                                                                                   Т.І. Фоменко

































Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux