Педагогічний уїк-енд "Освіта Піщанської територіальної громади 30: вектори якості та успіху"
опубліковано 28 серпня 2021 року о 13:11

Цікаво, захоплююче, креативно, у дружньому колі і по-домашньому. Так провів серпневу конференцію освітян відділ освіти, молоді та спорту Піщанської сільради на чолі зі своїм керівником Наталією Падашулею – ідейним натхненником і організатором зібрання, перетворивши традиційний споконвіків захід на незвичний педагогічний уїк-енд. Під час нього було розглянуто вектори якості та успіху місцевої освіти, а ще на педагогів громади чекало чимало сюрпризів.

По-перше, захід відбувся у затишному куточку ОТГ  – селі Соколовому, на екофермі Sokolovo Food Forest, де його учасників гостинно зустрів керуючий екологічного оазису Іван Дранько. По-друге, організатори заходу відійшли від традиційного для таких зібрань «дрес-коду», запропонувавши учасникам обрати більш комфортний одяг – футболки чи вишиванки, джинси і зручне взуття. Словом, по-сучасному. Чим і скористалася більшість освітян, не пожалкувавши жодного разу. Бо у сукнях і на підборах, брюках і туфлях, погодьтеся, зовсім не зручно виконувати ритмічні вправи у флешмобі «Україна – це ми!», до якого наставників школярів і дошкільнят запросила на початку зустрічі її ведуча, методист відділу освіти, молоді та спорту Валерія Букреєва. Запал педагогічної спільноти передався і гостям заходу – заступнику піщанського сільського голови Юрію Жигалку, старостам Віктору Самарському та Анатолію Груднистому, які приєдналися до своєрідної ранкової руханки.

Додавши ще більше позитивного настрою та отримавши вітання від Юрія Жигалка, Івана Дранька та Наталії Падашулі з побажаннями позитивно провести час, визначити плани подальшого розвитку освіти в громаді, обговорити широке коло нагальних питань, освітяни приступили до роботи.

На початку пленарної частини вони ознайомилися з досягненнями колег та продемонстрували власні здобутки на «Алеї показників якісних змін». Педагогічні доробки, перемоги й успіхи у науці, культурі та спорті закладів загальної середньої та дошкільної освіти громади вкотре переконали, що одна з головних галузей Піщанської ОТГ не пасе задніх, а плідними напрацюваннями дітей та їх наставників можна по праву пишатися.

Після обміну досвідом педагоги, розділившись на три локації, зручно розташувались у затишних альтанках на мальовничому березі річки Татарки. Разом зі своїми консультантами – інспекторами відділу Ольгою Приходько та Тетяною Лінчик, головним спеціалістом Риммою Термін вони приступили до фішбоуну (з англійської – риб’яча кістка), про який детально розповіла методист Олена Кабашна, поступово зі схематичної діаграми у формі риб’ячого скелета, що складався з проблеми (як-то створення комфортного освітнього середовища для дитини, якісної і доступної освіти, сталої роботи для педагогів), ключових причин, котрі зумовили її виникнення, фактів, відповідей на розв’язання поставленого завдання, освітяни створили повноцінних «рибок» та поділилися варіантами розв’язання окреслених проблем.

Підбиваючи підсумки спільної роботи та визначаючи основні напрямки на новий навчальний рік, начальник відділу, освіти, молоді та спорту Піщанської сільської ради Наталія Падашуля коротко зупинилася на нагальних питаннях і досягненнях освітянського простору громади.

На сьогодні він складається з 4 ліцеїв (з них 2 – опорні заклади), 3 гімназій, 2 початкових шкіл, 4 закладів дошкільної освіти. Цьогоріч за парти сядуть 2 087 учнів (на 20 більше проти минулого року), з них 216 – першокласники.

Головними пріоритетами нової української школи є якість та доступність освіти. Для цього у громаді створено два опорні заклади, які мають належні умови для якісного навчання та підвезення учнів шкільними автобусами. Цьогоріч завдяки сприянню депутата обласної ради Дмитра Герасимчука, підтримці піщанського сільського голови Сергія Тищенка та депутатського корпусу сільради Знаменівський ліцей отримав ще один сучасний автобус «Еталон».

За кошти сільського бюджету для більшості навчальних закладів було придбано кухонний посуд та технологічне обладнання на 352,6 тис. грн, два комп’ютерні класи для опорних закладів, на які направлено 642,6 тис. грн, а Піщанський ліцей за кошти обласної скарбниці у березні отримав STEAM-лабораторію, яка вдало використовувалася під час навчання.

Поряд з тим завдяки реалізації проектів бюджету участі придбано килимове покриття для занять художньою гімнастикою у Піщанському ліцеї, музична апаратура – для Знаменівського ліцею. Незабаром комп’ютерний клас з’явиться у Знаменівській гімназії, а у Меліоративному ліцеї – лаунж-зона.

Для якісної підготовки до нового навчального року для всіх закладів освіти за потребою придбано 2 505 л фарби майже на 100 тис. грн та предмети гігієни. За рахунок коштів державної субвенції нової української школи триває придбання меблів, комп’ютерної техніки, дидактичних матеріалів для всіх навчальних закладів на понад 705 тис. грн.

До кінця року планується здійснити утеплення фасаду з заміною вікон Орлівщинської гімназії та ремонт спортзалу Орлівщинського ліцею. Вартість робіт становитиме понад 10 млн грн. Також планується поточний ремонт покрівлі та відмостки Знаменівського ліцею, відмостки Новоселівської гімназії, на що направлено 957 тис. грн.

Наталія Падашуля подякувала усім причетним до підготовки закладів до нового навчального року – адміністраціям, педагогічним колективам, батьківській громадськості, керівництву Піщанської сільської ради, старостам, депутатам обласної та сільської рад, які постійно опікуються освітянськими проблемами.

На думку піщанського сільського голови Сергія Тищенка, такий формат зустрічі освітян – надзвичайно вдалий, адже налаштовує на спільну роботу, пошук нових ідей, обговорення найактуальніших питань галузі. Словом, не дає дрімати і не втомлює від нескінченних годин доповідей.

Вітаючи присутніх із прийдешнім Днем знань, керівник громади побажав усім найміцнішого здоров’я, сил і вдячних учнів, відзначив подяками за якісну підготовку освітніх закладів їх керівників та вручив кожному флеш-накопичувачі з нормативною базою та методичними матеріалами на новий навчальний рік, які неодмінно знадобляться в роботі.  

Насамкінець заходу Сергій Тищенко, Наталія Падашуля та керуючий екофермою Sokolovo Food Forest Іван Дранько підписали меморандум про співпрацю щодо формування екологічної компетентності дітей громади. На думку керівника екоферми, уїк-енд освітян став початком тісної співпраці з сільським екологічним куточком, де і юним, і дорослим відвідувачам наочно демонструють, що потрібно їсти і пити, як вирощувати чисті овочі, фрукти, ягоди і трави, виробляти без «хімії» продукцію тваринництва і птахівництва. Все це було показано того дня гостям екоферми під час екскурсії підприємством, а інтернет-маркетолог Альона Нелєпова розповіла про цікаві конкурси для учнів.

Безумовно, зустріч освітян не лише наповнила їх позитивним чудовим настроєм, вселила надію і віру в подальші успіхи, а й стала своєрідним відліком нових справ, нового витка життя в освіті, що знаменує початок шкільного марафону довжиною в ще один рік.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux